Co zabrać na kajaki? – spływ jednodniowy

Opublikowane przez margaretta w dniu

Co zabrać na kajaki? - spływ jednodniowy

Wiele osób na pewno zastanawia się co zabrać ze sobą na spływ kajakowy. Ty też właśnie dlatego znalazłeś się na tej stronie. Jako organizatorzy spływów od wielu lat wiemy czego dokładnie nie możesz zapomnieć zabrać na spływ. Wszystkie najważniejsze informacja znajdziesz w dalszej cześci tego artykułu. Zapraszamy do lektury!

 

Spływy kajakowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Pozwalają one na relaks w otoczeniu pięknej przyrody, spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jednodniowe spływy są idealne na wypoczęcie podczas jednego z weekendowych dni. 

O czym pamiętać?

  1. Wygodne ubranie to podstawa. Nie chcemy przecież, aby ubranie ograniczało nasze ruchy. Wybierzmy coś w czym jest nam wygodnie. Pamiętajmy także o dostosowaniu się do warunków pogodowych. Jeśli zaskoczy nas deszcz warto mieć ze sobą jakąś kurtkę deszczówkę lub folię przeciwdeszczową. 

  2. Ważne jest również obuwie. Powinno być ono płaskie i wygodne. Dobrze jest jeśli wytrzyma próbę kontaktu z wodą. Możemy także kupić i zabrać ze sobą kalosze. Mogą się one przydać podczas wsiadania i wysiadania z kajaku.

  3. Kolejnym punktem jest ochrona przed słońcem. Udając się na spływ mimo otaczających drzew często jesteśmy wystawieni na rzece na pełne słońce. Dobrze jest zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne i czapkę lub inną ochronę głowy przed słońcem. Powinniśmy też zabrać lub posmarować się w domu kremem z filtrem. Dobrze jeśli krem ma ochronę powyżej 20. Wtedy ograniczamy tak wpływ promieni słonecznych na naszą skórę.

  4. Szykując się na wyjazd warto przygotować sobie prowiant na czas spływu. Długie spływy w połączeniu z wysiłkiem fizycznym sprawią, że nasze żołądki zaczną po jakimś czasie burczeć z głodu. Dobrym pomysłem jest przygotowanie wcześniej jakiegoś posiłku który możemy spożyć bez potrzeby podgrzewania. Warto to też zabrać ze sobą owoce takie jak na przykład banany. Jeśli lubimy słodkości możemy wziąć jakieś batoniki lub ciastka. Pamiętajmy żeby w miarę możliwości nie brać czekoladowych rzeczy, ponieważ rozpuszczą się one z ciepła.

  5. Poza jedzeniem pamiętajmy o zabraniu napojów. Woda lub sok będzie dobrym sposobem na uzupełnienie płynów podczas spływu.

A po spływie kajakowym…

Po spływie kajakowym często jest też możliwość organizacji ogniska. My także oferujemy taką atrakcję. Stanowi to doskonałą okazję, aby po spływie się ogrzać i zjeść ciepły posiłek dodatkowo integrując się z innymi. 

 

Jeśli już zapoznaliście się z najważniejszymi rzeczami jakie należy wziąć na spływ kajakowy to jesteście gotowi popłynąć z nami! Zapraszamy na nasze spływy po Warcie, Głuszynce oraz kanale Mosińskim, a po spływie na wspólne ognisko.

 

WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *